Krytycy, którzy kiedyś zarzucali mu, że jest zbyt poważny, milczą w obliczu kochających rodzinnych zdjęć, które są regularnie publikowane.

posted in: blog | 0

Krytycy, którzy kiedyś zarzucali mu, że jest zbyt poważny, milczą w obliczu kochających rodzinnych zdjęć, które są regularnie publikowane.

Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie dopełniła szczęścia rodzinnego pary królewskiej 16 kwietnia 2008 roku. Rodzina królewska mieszka w zamku Laeken na północy Brukseli. Jednak oficjalna rezydencja króla znajduje się w Pałacu Królewskim w Brukseli.

W kontaktach ze swoimi dziećmi król Filip zawsze pokazuje swoją najbardziej opiekuńczą stronę. Krytycy, którzy kiedyś zarzucali mu, że jest zbyt poważny, milczą w obliczu kochających rodzinnych zdjęć, które są regularnie publikowane. Od dawna nie ma też śladu po często krytykowanej nieśmiałości króla. Niezły dowód na to, że rodzice rosną razem ze swoimi dziećmi.

Rodzina królewska i ich skandale

Rodzina królewska żyje z dala od publiczności. Jest czarująca podczas obchodów takich jak święto narodowe w Brukseli, ale poza tym wykonuje swoją pracę w przyziemny sposób. Położy to kres skandalicznym czasach, przez które przeszła belgijska rodzina królewska. Ojciec króla Filipa, Albert II, od lat kłóci się z kobietą, która domaga się uznania jej za córkę.

© LAURIE DIEFFEMBACQ / BELGA / AFP / apa Philippe rodzice: Albert II i Paola Ruffo di Calabria

Brat króla Filipa, książę Laurent, musiał ciągle się usprawiedliwiać. W przeszłości był krytykowany za swój rozwiązły styl życia, dopóki nie poznał swojej obecnej żony, Claire Coombs z klasy średniej, i ożenił się w 2003 roku. Królowa Matylda od czasu do czasu lubi być gościem na efektownych wydarzeniach, takich jak Bambi Awards w 2019 roku. Tutaj otrzymała nagrodę Charity Bambi i wygłosiła poruszające przemówienie.

Nazwisko rodziny królewskiej

Istnieje pewien stopień niejasności, jeśli chodzi o cywilne nazwisko rodziny królewskiej. W 1920 r. Niemieckie nazwisko „von Sachsen-Coburg” zostało oficjalnie odrzucone – ale bez prawnego utrwalenia. Odtąd rodzina królewska nazywała się „de Belgique”. W wyniku belgijskiej reformy prawa o nadaniu imienia ustalono, że tytuł „księcia Belgii” mogą nosić jedynie bezpośredni potomkowie króla lub królowej lub potomkowie następcy tronu. W takim przypadku nazwisko nadal powinno brzmieć „von Sachsen-Coburg”.

Sukcesja na tronie belgijskiej rodziny królewskiej

W belgijskiej rodzinie królewskiej córka króla Filipa, księżna Brabancji, księżna Elżbieta, jest numerem jeden w linii sukcesji. Za nią podąża jej rodzeństwo Gabriel, Emmanuel i Eléonore. Na piątym miejscu jest siostra króla Filipa, księżniczka Astrid. Za nią idzie jej syn Amadeo na szóstym miejscu, a jego dzieci Anna i Maximilian na siódmym i ósmym miejscu. Za nimi podążają czworo rodzeństwa Amadeo, Maria, Joachim, Luisa i Laetitia. Brat króla, książę Laurent, zajmuje 13. miejsce w linii sukcesji, po nim idą jego dzieci Louise, Nicolas i Aymeric.triapidix300 skutki uboczne opinie

Poniższa tabela przedstawia pozycje wszystkich członków linii sukcesji:

King Philippe: głowa państwa Królestwa Belgii

 1. Elisabeth, księżna belgijska
 2. Książę Gabriel
 3. Książę Emmanuel
 4. Księżniczka Eléonore
 5. Księżniczka Astrid z Belgii, arcyksiężna Austrii-Este
 6. Arcyksiążę Amedeo Austrii-Este, książę Belgii
 7. Arcyksiężna Anna Astrid z Austrii-Este
 8. Arcyksiążę Maksymilian z Austro-Este
 9. Arcyksiężna Maria Laura Austrii-Este, księżna Belgii
 10. Arcyksiążę Joachim z Austro-Este, książę Belgii
 11. Arcyksiężniczka Luisa Maria z Austro-Este, księżna Belgii
 12. Arcyksiężna Laetitia Maria z Austro-Este, księżna Belgii
 13. Książę Laurent
 14. Księżniczka Louise
 15. Książę Nicolas
 16. Książę Aymeric

Oficjalne obowiązki króla Filipa

Obowiązki króla belgijskiego zostały określone w konstytucji belgijskiej. Następca tronu zostaje królem tylko wtedy, gdy złoży przysięgę urzędu i przysięga na mocy konstytucji. Belgijski król reprezentuje głowę państwa Belgii oraz swój kraj i jego instytucje. Prawa nie są ustanawiane przez króla, ale musi je podpisać.

© BENOIT DOPPAGNE / BELGA / AFP / apa King Philippe z córką Elisabeth

Po ukończeniu szkolenia Philippe przejął niektóre z oficjalnych obowiązków ojca. Na przykład jako książę koronny w 1993 r. Objął honorowe przewodnictwo w radzie dyrektorów belgijskiego zagranicznego biura handlowego. Prowadził także misje biznesowe za granicą i jest członkiem Club of Rome, organizacji non-profit działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju. Philippe angażuje się także w młodzież belgijską poprzez projekty, które zwalczają ubóstwo i wykluczenie dzieci w niekorzystnej sytuacji społecznej. W 2012 roku wziął udział w Konferencji Bilderberg, nieformalnym spotkaniu wpływowych osób ze świata biznesu, polityki, wojska, mediów i szlachty, podczas którego omawiano aktualne kwestie polityczne i społeczne.

Po zaprzysiężeniu na króla Belgów w święto narodowe 21 lipca 2013 roku, Philippe postawił sobie za zadanie wzmocnienie dialogu między obywatelami kraju. Nie jest to łatwe zadanie ze względu na podział Flamandów i Walonów, a popularność króla od czasu objęcia urzędu stale rośnie. Jego powaga, za którą był często krytykowany we wcześniejszych latach, została szczególnie dobrze przyjęta przez ludność w 2016 r. Po zamachach terrorystycznych w Brukseli. Jego pośrednictwo w tworzeniu rządu w latach 2010/2011 zostało również ocenione przez jego lud jako rozważne i pozytywne.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Rodzina królewska Monako

nie może się doczekać przyjęcia weselnego: syn księżniczki Stephanie, Louis Ducruet, chce poślubić swoją dziewczynę Marie Chevallier.

Księżniczka ma przyjemność ogłosić zaręczyny pary – zapowiedział w środę książęcy pałac mini-państwa na Lazurowym Wybrzeżu. Nie podano daty ani miejsca ślubu.

© imago / PanoramiC Louis Ducruet i Marie Chevallier z Prince Albert na festiwalu telewizyjnym w Monte Carlo

25-letni Louis Ducruet jest najstarszym z trojga dzieci księżnej Stephanie (53 l.), A tym samym siostrzeńcem księcia Alberta (59 l.). Jego ojcem jest były mąż Stephanie i były ochroniarz Daniel Ducruet. Louis Ducruet i Marie Chevallier często pojawiali się razem na publicznych wystąpieniach w ostatnich latach.

© imago / ZUMA Prasa Księżniczka Stephanie i Daniel Ducruet z nowo narodzonym Louisem

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Nowa biografia nie jest

Książka ujawnień

, ale dokładne poszukiwanie wskazówek. Celem autorki było dowiedzieć się, jak myśli i zachowuje się dzisiejsza pierwsza dama – zwłaszcza w stosunku do męża.

Dziennikarz śledczy Mary Jordan, która inaczej może spojrzeć wstecz na liczne nagrody w swojej branży dla Washington Post, w tym nagrodę Pulitzera, poszła na poszukiwanie wskazówek.

Co kryje się za tytułem książki

Podsumowuje wyniki swoich badań w książce:

„The Art of Her Deal: The Untold Story of Melania Trump”

(The Art of their Deal: The Untold Story of Melania Trump) * razem. Już w tytule pracy nawiązuje do Donalda Trumpa. Należy to rozumieć jako aluzję do „The Art of the Deal”. Rzekomo „największy bestseller biznesu”, który Trump opublikował w 1987 roku z pomocą dziennikarza Tony’ego Schwartza.

© imago images / ZUMA Wire Tytuł drugiej biografii Melanii jest aluzją do jej męża

W swojej książce Mary Jordan rozmawiała z ponad 120 osobami na całym świecie od 2015 roku, w tym z samym Donaldem Trumpem, przyjaciółmi ze szkoły z młodości Melanii ze Słowenii, kolegami ze świata mody, fotografami i gubernatorem New Jersey Chris Christie.

Melania Trump nie jest ofiarą

Biografia ujawnia, że ​​Melania Trump

jest czymś innym niż ofiarą, którą chcą, aby było wielu krytyków Trumpa. „Wolna Melania” była wzywana na wielu znakach podczas demonstracji przeciwko Trumpowi, ale pierwsza dama nie chce zostać zwolniona.

© imago images / ZUMA Wire Melania jest często wcielana w rolę ofiary – ale tak nie jest

Ona, pierwsza nieanglojęzyczna pierwsza dama, była bardzo mądra i rozumiała swojego Donalda – powiedział Anthony Scaramucci, który przez krótki czas służył jako szef komunikacji Trumpa. „Jest bardzo mądra i rozumie go”. Jest pierwszą i często jedyną, na której reakcję Trump coś daje.

Melania Trump: jak bardzo jest wpływowa?

Dziennikarz CNN Kate Bennett doszła do wniosku, że Melania Trump wywiera znaczący wpływ na prezydenta za kulisami. Pod koniec ubiegłego roku opublikowała nieautoryzowaną biografię pierwszej damy „Free, Melania”. Napisała w nim: „Melania jest jedyną osobą, która może mu otwarcie powiedzieć, co myśli”,

»Zna autopromocentów, tych, którzy mają na myśli tylko własny program« © imago images / ZUMA Wire

Były strateg Steve Bannon również potwierdza, że ​​była modelka Melania ma dobry osąd, oceniając ludzi wokół swojego prezydenta. „Zna autopromocistów, tych facetów, którzy mają na myśli tylko własny plan, a nie prezydenta” – mówi Bannon. Były rzecznik Sean Spicer uważa, że ​​jej wpływ jest ogromny i nikt nie powinien jej lekceważyć. „Ma wyczucie najlepszej taktyki we właściwym czasie” – powiedział.

Ciekawa taktyka pary Trumpa

Pozornie, Pierwsza Dama często zajmuje stanowisko odmienne od Prezydenta, zwłaszcza w mediach społecznościowych: narzeka, że ​​dzieci uchodźców zostały oddzielone od rodziców, nosi maski na twarzach w czasach Korony, a Donald wścieka się na maski.

© imago images / ZUMA Wire Role małżeństwa polaryzują się – ale to nie wszystko

Ale w politycznym świecie Waszyngtonu i w mediach Mary Jordan przedstawia to bardzo pouczająco, taki podział pracy jest konieczny. W ten sposób Trump może wnieść do gry nowe, przeciwstawne postawy za pośrednictwem Melanii, nie będąc przegranym. Wbrew powszechnemu przekonaniu, Pierwsza Dama jest niezależna, a jej opinia jest ważna w Gabinecie Owalnym

„Nie współczuj mi. Poradzę sobie ze wszystkim «© imago images / ZUMA Wire Melania Trump: Zdyscyplinowana solidność jak skała

„Nie żałuj mnie. Poradzę sobie ze wszystkim” – odpowiedziała Melania Trump gospodarzowi talk-show CNN Anderson Cooper w swoim pierwszym wywiadzie po tym, jak słynny teledysk „Access Hollywood” stał się znany. Trump chwali się, że możesz mieć wszystkie kobiety, jeśli złapiesz je wystarczająco mocno w najbardziej delikatnych miejscach.

* Linki oznaczone gwiazdką (*) to tak zwane linki partnerskie. Jeśli klikniesz link partnerski i zrobisz zakupy za pośrednictwem tego linku, news.at otrzyma prowizję od danego sklepu internetowego lub dostawcy. Dla Ciebie cena się nie zmienia.

Melania zna tę grę

Kilkakrotnie udowodniła, jak zdeterminowana i zdyscyplinowana jest strategiczna Melania. Melania jest cicha, wymijająca w rozbawieniu, pozostaje na uboczu, jest ambitna, od dawna zna grę polityczną – i na tej pozycji stoi za mężem. A Donald? Przede wszystkim ufa jej instynktowi.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Tutaj Schilcher czuje się jak u siebie: w dzielnicy Hochgrail w gminie St. Stefan ob Stainz w zachodniej Styrii znajdują się wspaniałe winnice, które zdecydowanie warto odwiedzić. A potem wizyta w lokalnej winiarni jest koniecznością.

To właśnie „niebieski potok” jest chlubą regionu. Ta odmiana winogron jest uprawiana w winnicach Hochgrail i przetwarzana w Schilcher. Same winnice znajdują się w gminie St. Stefan ob Stainz, a dokładniej w powiecie Hochgrail. Jest to pagórkowaty krajobraz, w którym wąskie ścieżki prowadzą łagodnie pod górę i zapewniają piękne widoki na pagórkowaty krajobraz zachodniej Styrii.

Schilcher

Uprawiane tutaj wino Schilcher to wino o wysokiej zawartości kwasu, które wyróżnia się rubinowym kolorem i charakteryzuje cały region. Niebieska odmiana Wildbacher uprawiana jest na obszarze ok. 460 hektarów i tylko wino z tego szczepu, które było uprawiane w Styrii, może nazywać się Schilcher.

Nic dziwnego, że Schilcher jest wszechobecny w Hochgrail. Jest wiele tawern, które zapraszają do odpoczynku w tym pięknym krajobrazie i oczywiście na kieliszek Schilchera i obfitą przekąskę.

© iStockphoto Bretteljause i Schilcher są koniecznością, jeśli przebywasz w okolicy

Wędruj najpierw …

Jeśli jesteś wzmocniony, okolicę można wspaniale wędrować, na przykład ścieżką „Höllerhanslweg” nazwaną imieniem cudownego lekarza, który zdiagnozował choroby w moczu swoich pacjentów. Zamek Stainz jest również bardzo interesującym celem wycieczek w okolicy.

…a potem: Najlepsze winiarnie w okolicy do picia Schilchera:

 • Winnica Buschenschank Hiden Höllerhansl (Hochgrail 66, St. Stefan ob Stainz)
 • Buschenschank Machater (Gundersdorf 3, Ste.Stefan ob Stainz)
 • Weingut Weber (Lestein 73, St.